אליענה - הנקה
מייסדת ארגון אפס הפרדה • הרצאות וסדנאות לאנשי מקצוע • סדנאות הכנה לאפס הפרדה
צרי קשר
מבחר שאלות ותשובות שיעזרו לך באפס הפרדה

טיפים לאפס הפרדה

עוד רגע את הופכת לאימא. ההתרגשות מרובה והלחץ גדול. הנה כמה טיפים קטנים שיעזרו לך ללדת באפס הפרדה:

מה משפיע?

האם הנתונים הרפואיים שלי והתנהלות ההריון משפיעים על אפס הפרדה?

בהחלט, בחלק מבתי החולים ישנה הפרדה מנדטורית בין האם לתינוק בנתונים רפואיים מסוימים של האם, ההריון והתינוק. חשוב ללמוד עד על הנושא ולהתכונן לכך, ולבחור את בית החולים שהכי מתאים לנתונים שלך. תוכלי להוריד את טבלאות ההשוואה בין בתי החולים מהמדריך באתר של אפס הפרדה - https://zero-separation.co.il/ourguide/


מה חשוב לך?

מה חשוב לך?

לכל אחד מבתי החולים בישראל ישנם חסרונות, חשוב שתכירי אותם ותחליטי אילו תנאים חשובים לך, כך תוכלי לבחור את בית החולים שמתאים לך ללידה באפס הפרדה.


תכנית לידה

האם תוכנית לידה היא חשובה?

תוכנית הלידה חשובה בעיקר עבורך ועבור המלווה שלך, כך הרצונות שלך יהיו ברורים לך ולמלווה שלך למקרה שבו את לא תוכלי להיות עם התינוק.

אם תרצי להראות תוכנית לידה גם לצוות, אני ממליצה להכין תוכנית עבור המיילדת, עבור האחות בתינוקיה ועבור האחות במחלקה, ולתת להן את התוכנית עם ההגעה למחלקה. כך התוכנית תהיה קצרה וממוקדת. בנוסף כדאי שנוסח תוכנית הלידה שלך יהיה נוסח מבקש ונעים, ולא נוסח דורש ותקיף בכדי לא לייצר אנטיגוניזם אצל קוראי התוכנית.

תוכלי להוריד תוכנית לידה לדוגמא דרך המדריך באתר של אפס הפרדה - https://zero-separation.co.il/ourguide/


מלווה

האם מלווה הוא חובה באפס הפרדה?

אין חובה להיעזר במלווה, אך הדבר בהחלט מומלץ ביותר.

בשעות שלאחר הלידה, כל עוד אינך יכולה לקום מהמיטה, המלווה יכול/ה ללוות את תינוקך במידה ותדרש הפרדה מסיבות רפואיות, לעמוד על כך שאת ותינוקך לא תיפרדו, גם אם בית החולים ידרוש שכך יהיה או לארגן כסא גלגלים ולהוליך אותך לתינוקיה כדי שתוכלי להשאר עם תינוקך.

במהלך השהות במחלקה המלווה יכול/ה להשגיח על תינוקך בזמן שאת נחה, להביא לך את התינוק להנקה / עור לעור / חיבוק, להשגיח עליך ועל התינוק בזמן שאתם ישנים ביחד ולסעוד אותך.


טיפים למלווה

טיפים למלווה

אני ממליצה שהמלווה שלך, בעיקר בלידה הראשונה, ת/יהיה מלווה שמנוסה בטיפול בתינוקות, כך תוכלי גם לקבל עזרה פרקטית, וגם ללמוד איך מטפלים בתינוק.

בנוסף, מומלץ שהמלווה שלך למהלך האשפוז לא ת/יהיה אותו/ה המלווה מהלידה. רק ליולדת יש בוסט של אדרנלין לאחר הלידה, עדיף שהמלווה שלך ת/יהיה ערנית/ת כדי להצליח לעזור לך גם בלילות.

מומלץ לשריין מלווה, גם אם אינך בטוחה שתזדקקי לכך. מלווה שתוכלי להקפיץ גם באמצע הלילה ללא חוסר נעימות.

אם אין לך מלווה מטעמך, ישנה אפשרות לקחת מלווה בתשלום - דולה פוסטפארטום או אחות פרטית.

מידע נוסף על המלווה תוכלי למצוא באתר של אפס הפרדה - https://zero-separation.co.il/melaveimportance/#activeTab


להפרד?

מתי לא צריך להפרד

המצבים היחידים בהם צריך להפרד מהתינוק הם מצבים רפואיים דחופים לך או לתינוקך, כל עוד לך או לתינוקך אין צורך בטיפול רפואי דחוף שלא ניתן לבצע כאשר אתם ביחד - אין צורך להפרד.

מומלץ לעניין ברשימת הגורמים להפרדה בבתי החולים בישראל באתר של אפס הפרדה בכדי להגיע מוכנים ללידה - https://zero-separation.co.il/reasons2separation/

 
אליענה - הנקה מייסדת ארגון אפס הפרדה • הרצאות וסדנאות לאנשי מקצוע • סדנאות הכנה לאפס הפרדה
טלפון: 052-8544294 חייג שלח מסרון WhatsApp
דוא”ל: eliana.hanaka@gmail.com
התקשרי אליי:
הבהרה: המידע באתר זה הינו כללי ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ פרטני